Életetek első olyan korszakában vagytok, amikor jelez a NŐ. Persze ezt a tükör is mutatja, szépen formálódik a mell, alakul a csípő vonala. Ezen a honlapon nem a külső változások, hanem a „mélyben” zajló folyamatokról olvashattok.
Ilyenekről:
Kérdezzetek bátran! Köztünk marad. ;) >>
Első, vagy már többedik várandósság? Általában a többedik is egy új, minden előzőtől különböző érzés. Hiszen új Élet, új Személyiség fejlődik odabenn…
Ma már nagyon sok a szakirodalom a témában, mindenki talál a habitusának megfelelőt. Én abban tudok segíteni, hogy ott is felkészült legyél, ahol a „dolgok” történnek. Azon munkálkodunk, hogy képes legyél átadni magad a vajúdásnak, és ne az ismeretlentől való félelem görcse uralkodjon.
A szülés egy kemény fizikai munka, azonnali jutalommal! Hozzá tartozik a gyermekágyi szakasz, amikor újra hasznát veheted a tanultaknak a regenerálódásnál. Micsoda büszkeség azt hallani a 6 hetes kontrollon: „olyan vagy ismét, mint szülés előtt” !
Fontos információk a gátmetszésről, letöltéshez kattints a képre:
Akár jártál már nálam, akár nem, oszd meg velem a felmerülő kérdéseidet, kétségeidet! >>
Kedves Nőtársaim!
Aktív korúnak tartom azt a „szélessávú” csoportot, aki naponta járja kötéltáncát a munkája, a családja, az egója, az egészsége és a jó megjelenés mezsgyéjén.
Szült már, vagy előtte van, vagy egyelőre nem szerepel a programjában? Párkapcsolatban él, vagy szingli? Dolgozik, vagy csak szeretne, vagy épp önmegvalósít?
Mindben van egy közös: a NŐ !
Épp most néztem meg az „Egy gésa emlékiratai” című filmet, miután már kétszer el is olvastam. :-) Ennyiszer csodálkoztam rá arra, hogy milyen következetességgel tanítják-tanulják a női szerepet a gésák. Ez nálunk sajnos nem tananyag! Fölcsippentjük innen-onnan, ki tudatosan, ki ösztönösen. Ha szerencsénk van, akkor követhető a többgenerációs női családi vonal példája, ha nem, akkor „önképzünk”.
Ehhez próbálok támpontokat adni itt, ezen az oldalon, és munkám során.
Ízelítőül:
Életvezetési tanácsok, pályakorrekció, párkapcsolati krízis…
És ami mindig látszik, már ha van: toka, megereszkedő szemhéj, fáradt vonások…
Bármely témában várom a kérdéseket.
Keressünk együtt megoldást! >>Kedves Nagymamák!
Hol van már a kedves ősz hajú fejkendős pogácsavirtuóz nénikétől a mai kor csinos, fitt, energikus nagyija?! A közös jellemző: már felnevelte a gyerekeit, lehet, hogy néha besegít az unokáknál, de marad ideje MAGÁRA. Energiát szán arra, hogy megőrizze az egészségét, lendületét, fiatalosságát.
Sokan küzdenek ezidőtájt változókori panaszokkal (hőhullám, alvászavar, csontritkulás, ödéma…) és azokkal a tünetekkel, amelyek életük eseményei, a munka, és a szokásaik eredményeként alakultak ki.
Töröljük a szokásos mondatot: „Ugyan, ebben a korban ez már mindenkinek van!” A legtöbb esetben van megoldás! Keressük meg együtt!!!!! >>
Kedves Fiúk!
Olyan életkorba léptetek, amikor természetes, hogy a gondolataitoknak nagy részét kitölti a kamaszodás, a fiúból férfivé érés folyamata, annak minden látható és rejtett, örömteli és nehezen megélt változásával. Fontos, hogy megismerkedj az új formáddal, kövesd a tested érését. Ha bármilyen rendellenességet észlelsz (érkitüremkedés, szemölcs, elszíneződés, aszimmetria), fordulj bizalommal a szüleidhez, vagy a háziorvosodhoz!
Addig is kérdezzetek, teljes a diszkréció! >>
Tisztelt Uraim!
Tudom, hogy most a kisebb gondjuk is nagyobb… Egészen addig, amíg előtte vannak!
Az iskolában nem tanították, macsó körökben pedig csak a „férfidicsőségről” esik szó…
Azt tudják, hogy fontos a jó kondíció. Fontos tudni, hogy a test jelez!
Aranyér, herevisszértágulat, tesztoszteron szint csökkenés, prosztatagondok (gyulladás, jóindulatú megnagyobbodás), kopaszodás, aknésodás, hasi hízás formájában érkezhet a JEL!
Minderre van megoldás! Segítek! >>
A „nagypapa” elnevezés az én olvasatomban pusztán életkort jelöl. Mostanság a nagyszülői korba ért férfiak szinte kivétel nélkül aktívak. Dolgoznak, sportolnak, a hobbyjuknak élnek, sokszor új családot alapítva épp gyermekvállaláson ügyködnek. Tehát az idők során kiosztott korosztályos szerepek összemosódtak.
Amennyiben úgy érzik, hogy a kevésbé látható területek problémáit szívesen megosztanák velem, hogy együtt találjuk meg a megoldást...
Tegyük meg együtt az első lépést! >>
A fogyás elméletben roppant egyszerű.
Kevesebbet enni, többet mozogni!
Hányan vannak túl az elhatározáson, és a sokszori önsanyargatáson? És mégsem sikerül. Mi lehet a hátterében? Régen csak a negyvenen túllépett hölgyeknél volt jellemző, napjainkban egyre előrébb kúszik. Az okok általában a táplálkozási és életviteli szokásokban gyökereznek, de a hormonális háttér legalább ilyen fontos. Ide sorolható a pajzsmirigy alulműködés, inzulintöbblet, androgén túlsúly, ösztrogéndominancia, vagy a mellékvese túlműködése. Oka az elhízásnak az is, hogy 35-40 éves kor felett egyre kevesebb a tüszőérés és repedés, ami egyre kisebb progeszteron szintet eredményez. Eredmény: fokozott zsírlerakódás csípő és has tájékon. (Fogamzásgátló szedése esetén a peteérés elmaradása miatt ez hatványozottan jelentkezik.) Nem érvényesül ilyenkor a progeszteronnak az a hatása, hogy a zsírt energiává alakítja. Ehhez járul még a környezetből a szervezetbe jutó ösztrogénmennyiség. (xeno-ösztrogének) Minél több ösztrogén, annál több zsír, és minél több zsír, annál több ösztrogén. Idővel egyre nehezebb kilépni ebből az ördögi körből, ami addig nem ér véget, amíg a hormonális egyensúly nem áll helyre.
„Már 1 éve próbálkozunk, mégsem jön a baba! Semmilyen szervi okot nem találtak egyikünknél sem. Mit tegyek?”
A baba a pároknál nem jön (ha nem jön), de a vizsgálatokat általában a nőknél végzik el először. Pedig a férfiak „átnézése” nagyon egyszerű. Jó lenne, ha már a kezdeteknél rászánnák magukat, hogy kiderüljön a „minden rendben” vagy az esetleges probléma. A vizsgálat menete az andrológusnál, (férfigyógyász) vagy az urológusnál a következő:
Egy általános kúraleírás szereplőit ismerhetitek meg itt. Általános, tehát nem térek ki az egyedi történetekre, szervi problémákkal „fűszerezett” esetekre.
Ha nem biztos benne, milyen nyaralási forma a legpihentetőbb az Ön számára, vegyen elő egy papírt, írjon legalább 15-20 sort, majd próbálja eldönteni, mely tanácsok szólnak Önnek!
Tüsszentés lengéscsillapítással, azaz a teljes medencealap szorításával. Akár erős jelenleg a húgycsöved, akár nem! Ha erős, és azt akarod, hogy így is maradjon, akkor a megelőzés érdekében szoríts!
Ha nem erős, (jelzi a stresszinkontinencia, a kezdetekben 1-2 cseppes vizeletvesztéssel) akkor pedig azért, hogy megmaradjon a „szárazság”. Ha kevésnek bizonyul az eredményes visszatartáshoz a belső izmok szorítása, akkor vesd be a külső izmokat is!
A legrosszabb mozdulat, ha előregörnyedve összeszorítjuk a lábunkat. Ekkor még fokozzuk is a nyomást a hólyagban. Ehelyett köhögés, tüsszentés, orrfújás esetén egyaránt a teljes medencealap szorítása a célravezető!
Az egészséges hajért a megfelelő táplálkozással tehetjük a legtöbbet. A vitaminok közül bizonyított a folsav, a biotin, a B6- és B12-vitamin jótékony hatása. A B-vitaminok jó forrásai a belsőségek, a sovány és halhúsok. Sok folsav vehető fel gabonamagok, szója fogyasztásával, a zöld leveles zöldségek, a spenót, a saláta. Jó biotin-lelőhelyek a lencse, a dió és a gomba. A likopint és béta-karotint tartalmazó narancssárga és piros zöldségek és gyümölcsök - sárgarépa, paradicsom, sárgabarack - a hajszínt adó pigmentek képződéséhez fontosak.
Az androgén tünetek felszámolásának főbb lépései: a hormonegyensúly helyreállítása, (progeszteron pótlás, ösztrogén kordában tartás) a férfihormonok túlsúlyát csökkenteni képes hatóanyagok bevitele (fűrészpálma, fodormenta, reisigomba).
A tesztoszteronból dihidro-tesztoszteronná való átalakulást gátló enzim működéséhez szükséges cink, a szilícium és a vas beviteléről is gondoskodni kell. Utóbbit a vegetáriánus és a fehérjeforrásként csak tejet engedő diéta általában nem tudja kellő mértékben biztosítani, ezért a mértékletes húsfogyasztás szükséges a hajnak.
Ha sikerül visszaszorítani a férfias tüneteket, az sokszor segít az „elférfiasodás” okozta lelki problémákban is.
A hajhagyma gyorsan osztódó sejtjei különösen érzékenyek a szervezetbe vagy a fejbőrre kerülő különböző mérgekre (például hajfestéskor, daueroláskor alkalmazott szerekre), valamint a tápanyaghiányra. Nem szándékosan, de sokan a kilókkal együtt a hajuktól is megszabadulnak. A vitamin- és nyomelem-hiány nem azonnal bosszulja meg magát, hanem a hiány beállta után mintegy két hónappal. Bizony sok rejtélyes eredetűnek tűnő hajhullásnak lehet okozója a helytelen fogyókúra. Az, aki szakember nélkül egymaga akar úrrá lenni hajhullásán, híján maradhat e fontos információnak, fejbőre pedig a hatékony kezelésnek, a megfelelő tápanyag-pótlásnak. A legjobb persze a megelőzés és a teljes értékű táplálék bevitele fogyókúra idején is.
A változókor a hajat is érinti. A petefészek működése szabálytalanná válik, majd leáll, s ezzel párhuzamosan az ösztrogén- és progreszteron-termelés is csökken, az androgén hormonok relatív aránya egyértelműen nő. A DHT-re érzékeny szőrtüszők sorvadásnak indulnak. A kopaszodásra családi hajlamot mutató hölgyek jó, ha tudják, hogy itt csak az időben elkezdett és folyamatosan fenntartott kezelés segíthet, mert csak a még élő és működő szőrtüszők menthetők meg.
A nők ösztrogén hormonjai meghosszabbítják, az androgének lerövidítik a haj növekedési (anagén) szakaszát. (A nőknél a serdülőkor után a petefészek ösztrogén- és progeszteron-termelése a meghatározó, de nagyon kis mennyiségben androgének, tesztoszteron is termelődik a petefészekben és a mellékvesében.) Ha valamilyen oknál fogva az androgének relatív túlsúlyba kerülnek, akkor az azokra, egészen pontosan a tesztoszteronból képződő dihidro-tesztoszteronra (DHT) érzékeny hajhagymák anagén fázisa lerövidül, és férfias (androgenetikus) hajhullás kezdődik.
Az androgén túlsúly oka lehet a finomított szénhidrátok rendszeres fogyasztása, az inzulinszint emelkedése, a fogamzásgátló tabletták, súlygyarapodás, pajzsmirigy probléma.
Ez a kopaszodás nőknél jóval ritkább, mint a férfiaknál.
Szerencsére a nők nagy részénél - mintegy 70 százalékánál - ez a hajvesztés feminin típusú. Ez azt jelenti, hogy a fejen nagyjából egyenletesen ritkul a haj, nem képződnek kopasz foltok, mint a férfiaknál. A ritkulás nem a forgó és tonzúra területén, hanem a fejtető közepén vagy a választéknál indul el. Akkor szokott gondot okozni, ha olyan mértékű, hogy már a fejbőr is erősen áttűnik a hajon. Befolyásolhatja a tartósan fennálló stressz, kimerültség, szorongás, érzelmi problémák.
A várandós kismamák megszépülésének lehet böjtje. A babaváró hónapok alatt hajuk fényesebb, szebb lesz. Ezt a progeszteron és ösztrogén hatásnak köszönhetik, mely hormonok meghosszabbítják az anagén fázist. A különlegesen meghosszabbított hajszáléletek azonban csak a szülés utáni 1-2 hónapig tarthatnak. A lecsökkenő hormonszinttel hirtelen a rendes aránynál több hajszál kényszerül katagén, majd telogén fázisba, amit a kismamának az egyszerre kihulló sok haj jelez. Körülbelül fél évbe, kilenc hónapba telik, mire visszaáll a különböző fázisban lévő hajszálak szokásos aránya és az ehhez társuló normális mértékű hajhullás.
Mi Nők ideális esetben rendszeres időközönként szembesülünk azzal a ténnyel, hogy Nővé értünk, hormonrendszerünk ideálisan működik. Hónapról hónapra megérik egy-egy petesejtünk, ami ha nem találkozik egy céltudatos hímivarsejttel, akkor a megtermékenyülés nem következik be. Ez esetben a havonta újra és újra felépülő, átalakuló méhnyálkahártyánk vérzés kíséretében hüvelyünkön keresztül távozik. Menstruálunk.
A vérzés felfogására különböző “eszközöket” találtak ki, kezdve a már rég elfeledett vattától, a manapság leginkább használt betéten vagy tamponon keresztül, az egyre nagyobb teret hódító kehelyig/intim tölcsérig, szivacsig. Nagy valószínűséggel minden nő betéttel kezdi a nővé érése folyamatát, majd a kényelem, meggyőződés vagy egyéb szempontok figyelembe vételével megmarad ennél, vagy választ valamelyik egyéb eszköz közül és kitart amellett egy életen át, vagy váltogatja az adott szituáció függvényében. Hogy a választásunk árt-e? Jó-e? Vagy van jobb? Következzen egy kis ismertető.
A betét a legtermészetesebb módja a menstruációs vér felfogásának. Erre szabadon távozhat a váladék, nem helyezünk semmit a hüvelybe, nem fordulhat elő az a “véletlen”, hogy elfelejtjük és bennünk marad – ezzel fertőzésnek kitéve magunkat – stb. A tampon kényelmes, észrevehetetlen ugyan, de folyamatos nyomást gyakorol a hüvely falára, így csökkentve annak vérátáramlását, ami a tápanyagellátás, valamint az oxigénellátás csökkenéséhez vezet. Ennek pedig hosszú távú következménye a hüvely izomzatának sorvadása, gyengülése. Így csökken annak tartó és zárófunkciója. Ez egy olyan hátránya, amiről nem beszél senki! Ugyanez a helyzet a kehellyel (intim tölcsér), mellyel kapcsolatban felmerül bennem még az a kérdés is, hogy hogyan üríti – mossa ki valaki ezt egy nyilvános helyen?
Mindez a szigorú elmélet!
Abban az esetben, ha valaki rosszul érzi magát betét használata közben, akkor inkább viseljen olyan eszközt a menstruációja idején, amiben nem azt érzi, hogy - “kényelmetlen, nem szeretem, de mégiscsak ez az egészséges”! Tanácsos esetleg ilyen esetben is azért minél gyakrabban betétet használni. Ezt lehet otthon a szabadnapokon, illetve éjszaka. És akkor legalább abban az időszakban tehermentesen töltekezik a hüvely izomzata!
Hát én immár mit válasszak? Az ideális fehérnemű kiválasztásánál több szempontot is mérlegelnünk kell:
Vagyis télen tartson melegen, mert a hideg időben nagyobb az esély a felfázásra. Tehát minél nagyobb felületet befedő alsóneműt válasszunk! Nyáron viszont kerülendő a nagy, sőt a szoros is, mert egyes tájékok befülledhetnek alatta.
A csipke, a szatén, a nylon, és általában a műszálas csodák randevúra, hódításra készültek, nem mindennapi viseletre. A kellemetlen nőgyógyászati fertőzések a kevéssé szellőző fehérnemű esetén képesek legjobban szaporodni: mivel nem engedik át a levegőt, ezért gyulladást, viszketést és nem utolsó sorban kellemetlen szagokat is okoznak. Attól a néhány órától eltekintve, míg a műszálas fehérnemű "esztétikai" okokból van rajtunk, a hétköznapokra és sportoláshoz inkább jól szellőző bugyit válasszunk, akár a nagy nyári melegben. A legcélszerűbb természetes alapanyagú alsóneműt hordani, és a jó illeszkedés miatt nem árt, ha néhány százalékban valamilyen poliamid is szerepel az összetételben. Ennek inkább a tartósság miatt lesz jelentősége: a 100 százalékban pamut alsónemű akár az első mosás után is elvesztheti a formáját.
A megfelelő méret különösen fontos a választásnál, hiszen a túl nagy nem illeszkedik megfelelően a testhez, és a bőrt kidörzsölheti. A kicsi szintén kényelmetlen: a bugyi bevág, a bőrön pattanások, kisebb sebek is keletkezhetnek az irritáló, szűk anyag alatt. Testnedv és váladék a hüvely és a végbél környékén is megtalálható, ezekben pedig nagy számban fordulnak elő mikroorganizmusok is. Nemcsak a tanga, hanem a többi fazon is "vándoroltatja" a váladékot: a nedvek a testfelszíntől eltávolodnak, kiszáradnak, és a fehérnemű kissé helyhez is köti ezeket. Ha például túl laza a fehérnemű, a gyűrődéssel, mozgással a kórokozók a húgycsőbe, hüvely környékére juthatnak akár a nagyobb alsónemű segítségével is. A fehérnemű legyen bármennyire is kényelmes, egy vastagabb varrás, kényelmetlenebb gumírozás is kidörzsölheti a bőrt. Aki arra érzékenyebb, válasszon olyan fazont, ami egy anyagból áll, erre megoldást jelenthetnek a varrás nélkül készített darabok is.
A tanga mellett divat diktálta érvek szólnak, ám ugyanakkor ez a forma az, ami a legideálisabb a kórokozó "utaztatásához" a végbélnyílás és a hüvely között. A tanga közvetítésével akár a gombák, a coli- és hozzá hasonló bélbaktériumok is okozhatnak nőgyógyásztati fertőzést, mellesleg az alsótestbe mélyedő textil irritálhatja a genitáliák környékét és gyulladást is okozhat. Viselése maximális alsó fertályi higiéniával azonban biztonságosabb: székelés után a nedves törlőkendő vagy a bidé használat minimalizálhatja a kockázatát annak, hogy fertőzés lépjen fel.
Az urológusok szerint kétféle férfi létezik. Aki volt már náluk prosztata ügyben, és aki majd lesz!
Prosztata problémák okai az életmódban
A prosztata problémák felvezetéseként arról írok, hogy miért is olyan sérülékeny, érzékeny ez a
kicsi, de nagyon fontos szervecske.
Sérülékenységének oka leginkább helyzetéből adódik. A prosztata közvetlenül a húgyhólyag alatt
helyezkedik el, ráfekszik a gát izomzatára,
áthalad rajta a húgycső kezdeti szakasza. Lényegében be van szorítva egy elég kicsiny – azonban
éppen megfelelő méretű – helyre, állandóan
cipelve a hólyagban található vizeletet. Ráadásul a napjainkban oly gyakori ülőmunka folyamatosan
nyomja alulról is.
Így már nem is csoda, hogy rossz a vérellátása, lelassul a keringés, ezáltal könnyen megtelepednek benne a kórokozó baktériumok. Következmény: prosztatagyulladás! Ennek az antibiotikus kezelés az általános gyógymódja, de a rossz vérkeringés miatt a hatóanyag is nehezen jut el hozzá, leginkább csak kellemetlen mellékhatásokat tapasztalja az érintett.
Prosztata problémák okai a hormonháztartásban
A prosztata másik jellemzője, hogy igen érzékeny a hormonhatásokra. Az életkor előrehaladtával, és a
környezeti hatások (xeno-ösztrogének)
következtében a férfiakban csökken a tesztoszteron (férfi nemi hormon mennyisége), ami az ösztrogén
(női nemi hormon) relatív túlsúlyához vezet,
és ennek hatására a prosztata növekedésnek indul. Ezt hívjuk jóindulatú prosztata-megnagyobbodásnak,
vagy benignus prostata hyperplasiának,
vagy a tv reklámokból ismert prosztata adenómának.
(Egy egészséges férfit a tesztoszteron szintje védi meg a xeno-ösztrogénektől! Amint a tesztoszteron szint elkezd csökkenni (Tesztoszteron-DHT), a xeno-ösztrogének úgy képesek teret hódítani maguknak a férfi szervezetében. Ennek következményeiről és a férfi hormonok egyensúlyáról ide kattintva olvashatsz.)
Kórokozó nélküli, steril prosztatagyulladás
Sok esetben kórokozó nélküli, úgynevezett steril prosztatagyulladás alakul ki. Erre végképp
fölösleges bármiféle antibiotikus kezelés.
A steril prosztatagyulladás oka leginkább a rossz vérellátásban, a sok ülésben (a prosztata alulról
nyomódik), görbe testtartásban
(így a belső szerveik a prosztatára nyomódnak), vizelet tartogatásában (szintén nyomja a
prosztatát), a pszichés terhelésben (pszichoszomatika),
férfi önérzet csökkenésében keresendő.
Néhány tanács a prosztatagyulladás, prosztatanagyobbodás elkerüléséhez:
Amikor e bejegyzést írom, éppen tombol a családok fejtöréses időszaka. Azokra a családokra gondolok, ahol nyolcadikos vagy érettségi előtt áll a gyerek. „Mi legyen, ha nagy lesz?” De legalábbis hova adja be a felvételi kérelmét? Ehhez a fontos döntéshez jól jön az önismeret, ill. az olyan megalapozott tanács, melynek alapja a „mire képes”, „mire alkalmas”, és a „mire nem” megfogalmazása. Jó módszer ehhez a pályaválasztási grafológia.
Mi történik egy grafológusnál? A tanácsadás legegyszerűbb formája a gyorselemzés, amikor a helyben adott írásminta alapján megbeszéljük, hogy hogyan tovább? Az írásminta= sima lapra golyóstollal fejből írt saját gondolatú fogalmazvány, vagy levél.
Személyiségkép készítés, vagy írásos elemzés igénye esetén is állok rendelkezésre! >>
Rengeteg nő tapasztal un. “barnázás”-t a ciklusa valamelyik szakaszában, amely lehet a menstruációs vérzést követően, a ciklus közepén, vagy napokkal a fő menstruációs vérzése előtt.
Van, amikor ez a jelenség teljesen normális és van, amikor valami rosszat hivatott jelezni, ami lehet egy apró vagy komolyabb egyensúlytalanság.
Mi is az a „barnázás”? Akkor barnázunk, amikor egy kis mennyiségű vér távozik a hüvelyen keresztül. Nagyon sokszor fehérneműig sem hatol, hanem inkább a toalettpapíron leszünk rá figyelmesek, vizelés vagy bélmozgás után.Ez a vér lehet rózsaszínes váladék, rozsdás barna vagy világos, élénkpiros.Történhet egyszer, de tarthat órákon vagy napokon át is!
A barnázás NEM jelenti a menstruáció megjöttét!!!! A menstruáció megjöttét mindig a valódi menstruációs vérzés megjelenése határozza meg!
Mi számit normális (pozitív) barnázásnak?
Mi számit nem kívánt (abnormális) barnázásnak?
Az a barnázás, amely nem a fentebb említett intervallumokban történik, abnormális barnázásnak számít. Abnormális a menstruáció kezdete előtt napokkal már barnázni!
Ennek a típusú abnormális barnázásnak több oka lehet. A leggyakrabban az oka a menstruációt napokkal, akar egy héttel megelőző barnázásnak a progeszteronhiány! A progeszteron feladata meg- és fenntartani a méhnyálkahártyát arra az esetre, ha teherbeesés történt, és ha nincs elég progeszterontermelődés, a méhnyálkahártya le fog dobódni!
Azok a hölgyek, akiknél progeszteron hiány (ösztrogén dominancia) van, az esedékes menstruációs vérzésük előtt napokkal, vagy akar egy héttel is már barnázást tapasztalnak! Ez lehet a terméketlenség egyik jelzése és korai vetélést is okozhat.
A görcsös, elhúzódó bőséges, darabos menstruáció hátterében állhat még a női hormonok egyensúlyának kibillenése is. (Gyakran fordul elő a változókor határán.) Ez esetben érdemes a nőgyógyász szakorvoshoz fordulni, hormonlabort kérni, és ennek birtokában a hormonegyensúly tanácsadást igénybe venni.
Hogy állsz a nőiességeddel? Örülsz, hogy lánynak születtél? Hogy hívod a menstruációdat? Ünnepled-e, hogy „de jó, a testem tudja, mit kell tennie”? Minél inkább átadod magad a női mivoltodnak, annál inkább fokozódik a görcsoldó hatás. Az ellenállás görcsöt szül! Tudom, hogy a tudatformálódása nem sikerül egyik napról a másikra. Addig is segít a mozgás.
Tehát mit tegyél, hogy ha nincs, ne is legyen, ha esetleg van, tünetmentes legyen:
A Nők és Férfiak címszó alatt felsorolt tüneteken és betegségeken úgy lehet valóban segíteni, ha arra törekszünk, hogy megszüntessük a betegség kialakulásánakokát.
Mivel a betegség táptalaja az ellensúlyozatlan és túltengő ösztrogén, ezért meg kell szüntetnünk az ösztrogén-dominanciát, azaz ellensúlyoznunk kell azt progeszteronnal. Az ösztrogén komoly mennyiségben képes tározódni a zsírsejtjeinkben, ezért csak úgy “kiüríteni” sajnos nem tudjuk a fölösleget, hanem a szervezet progeszteron szintjét kell növelni, mely képes lesz ellensúlyozni az ösztrogént.
Erre a célra viszont csak és kizárólag természetes (természet-azonos) progeszteron hatóanyagot szabad alkalmazni, amely molekula szerkezete teljesen megegyezik a saját petefészkünk által termelt progeszteronéval.
Figyelem: az erre a célra szintetikus progesztinek az alkalmazása nem ugyanaz, sőt veszélyes is lehet!
A progeszteron szint helyreállításával elérjük azt, hogy a mérleg nyelve fokozatosan visszabillenjen, azaz az egyensúly újra helyreálljon.
Onnantól, hogy az egyensúly helyreállt, az ösztrogén-dominancia által előidézett tünetek és betegségek fokozatosan elkezdenek enyhülni, visszahúzódni, majd elmúlni, hiszen nincs többé táptalajuk.
A hideg nedves időben felerősödhetnek a vizeletvesztéses tünetek. Ne felejtsétek a napi gyakorlást, mivel ez az egyetlen módja, hogy szárazon tartsuk a …
Három tipikus hiba: